З форми литовських олімпійців приберуть свастику через "двозначні асоціації"

З форми литовських олімпійців приберуть свастику через "двозначні асоціації"

Литовський національний олімпійський комітет прийняв рішення прибрати знак балтів "Хрест Перуна", що нагадує свастику, з форми членів олімпійської збірної Литви, повідомляє DELFI.

Рішення було прийнято через те, що "Хрест Перуна" може викликати "двозначні асоціації". Замість нього буде використаний символ під назвою "Сонячне коло". Символи на одязі литовських олімпійців були вибрані таким чином, щоб вони відсилали до традиційних узорів, використовувалися на витканих стрічках, в живопису і ковальській справі литовців. Очікується, що до Олімпіади в Сочі, яка пройде взимку 2014 року, литовські олімпійці отримають нові костюми.

Про те, що один з візерунків на одязі литовських олімпійців нагадує свастику, видання DELFI написав 14 грудня з посиланням на затвердження дизайнера Александраса Погребноюса.

Варто відзначити, що в 2010 році суд в Литві визнав, що свастика є частиною культурної спадщини країни і не повинна асоціюватися з символом фашистської Німеччини. Символи, схожі зі свастикою, використовувалися для прикраси брошок, браслетів, предметів одягу на території сучасної Литви протягом сотень років і не мають відношення до фашизму, вважає суд.

Нагадаймо, в 2008 році сейм (парламент) Литви вніс доповнення до закону про збори, які забороняють використовувати нацистську і радянську символіку. Цікаво, що серед інших символів заборонено і радянський гімн.