База Місії ООН у Південному Судані зазнала нападу: загинули десятки біженців

База Місії ООН у Південному Судані піддалася нападу

Скоєно напад на базу Місії ООН у Південному Судані. Загинули десятки мирних жителів, котрі сховалися на її території. Про це повідомив британській мовній корпорації BBC координатор ООН з гуманітарних питань в Південному Судані Тобі Ланзер, передає NEWSru.com.

За його словами, вранці у четвер, 17 квітня, близько 350 озброєних чоловік наблизилися до воріт бази в населеному пункті Бор, яка надала прихисток майже п’ятьом тисячам мирних жителів, нібито для того, щоб передати миротворцям петицію.

Потім натовп прорвався на територію бази і відкрив вогонь. Співробітникам місії вдалося відбити напад.

"На жаль, ми зазнали значних втрат", — сказав Ланзер. Він не зміг назвати точну кількість жертв, але, за його словами, вони "сягають кількох десятків".

Раніше офіційний представник генерального секретаря всесвітньої організації Стефан Дюжаррік зазначав, що інформація про загиблих перевіряється. "Кількість убитих та поранених уточнюється", — сказав він. "У той же час, ми вже знаємо, що вимушені переселенці, які сховалися на базі, постраждали. Вони отримують медичну допомогу в медпункті МООНЮС. Два миротворці зазнали травм, відтісняючи натовп", — додав Дюжаррік.

Емісар Ланзер також вказав, що після цього трагічного інциденту ООН посилить заходи безпеки на базах МООНЮС. "Ми будемо застосовувати силу, якщо це знадобиться, щоб захистити людей, які перебувають на наших базах з єдиною метою — вижити", — підкреслив емісар.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун рішуче засудив напад на миротворців, зазначивши, що такі дії "неприпустимі і є військовим злочином". Генсек закликав уряд Південного Судану вжити заходів щодо убезпечення баз МООНЮС, на яких сховалося цивільне населення.

Сутички в Південному Судані почалися в середині грудня минулого року між представниками домінуючої народності дінка, до якої належить президент Сальва Кіїр, і племені нуер, яку представляє колишній віце-президент Рієка Машар Тіні.