Развозжаєва етапували в Сибір у справі про розбій

Развозжаєва етапували в Сибір у справі про розбій

Російського опозиціонера, активіста "Лівого фронту" Леоніда Развозжаєва, арештованого у справі про підготовку масових безладів, етапували в Іркутську область. Про це повідомив адвокат Развозжаєва.

Як передає ВВС-Україна, опозиціонера етапували у справі про розбійний напад, скоєний 15 років тому. "Ми з самого початку заявляли, що цю справу дістали стільки років по тому, щоб чинити на нього тиск, щоб йому цією справою погрожувати", — сказав адвокат.

За словами захисника, адвокатів не повідомили про етапування Развозжаєва, вони дізналися про це випадково. "Ми не знаємо, де він зараз перебуває, у нас нема зв’язку з ним. Мені подзвонили з ізолятора і повідомили, що його кудись етапували, пізніше ми з’ясували, що його відправили в Ангарськ", — сказав адвокат.

За даними слідства, у 1997 році Развозжаєв разом з групою спільників скоїв розбійний напад на квартиру підприємця з Ангарська, який торгував хутряними виробами.

Нападники погрожували потерпілому вогнепальною зброєю і викрали з квартири відеокамеру і 500 хутряних шапок, твердить слідство.

Після цього інциденту Развозжаєва затримали, але справа до суду не дійшла.

Захист опозиціонера заявляв, що сам Развозжаєв не визнавав своєї провини, а справу щодо нього призупинили у зв’язку з непричетністю до злочину.

4 грудня Головне слідче управління Слідчого комітету (СК) Росії порушило кримінальну справу стосовно Развозжаєва за незаконний перетин у жовтні російсько-українського кордону.

20 жовтня стало відомо про затримання Развозжаєва. За даними Слідчого комітету Росії, Развозжаєв з’явився з повинною.

Тим часом сам активіст заявив правозахисникам, що невідомі люди схопили його в Києві, де він намагався отримати політичний притулок, катували для того, щоб вирвати у нього зізнання і доставили в Москву. Басманний суд Москви заарештував опозиціонера.