Росія і Китай наклали вето на резолюцію РБ ООН щодо надання "сирійського досьє" в Міжнародний суд

Росія і Китай наклали вето на резолюцію РБ ООН по передачі "сирійського досьє" в МКС

Росія і Китай в четвер наклали вето на проект резолюції РБ ООН про передачу в Міжнародний кримінальний суд досьє, що передбачає початок розслідування за фактами можливого скоєння військових злочинів у Сирії.

На підтримку цього проекту, який був внесений на розгляд РБ ООН Францією, висловилися 13 країн, передає "Інтерфакс-Україна".

Це четвертий раз, коли Росія і Китай використали право вето щодо проектів резолюцій, які передбачають дії проти нинішніх сирійських властей.

Перед початком голосування заступник генсека ООН Ян Еліассон закликав членів СБ ООН "проявити єдність і покласти край тривалому кошмару".

Напередодні постпред РФ при ООН Віталій Чуркін заявив, що Росія накладе вето на резолюцію РБ ООН про передачу "сирійського досьє" до Міжнародного кримінального суду.

Як сказав постпред РФ, прийняття резолюції може мати негативні наслідки для спільних зусиль по сирійському врегулюванню.

Раніше заступник голови МЗС РФ Геннадій Гатілов заявив "Інтерфаксу", що проект резолюції СБ ООН, що передбачає передачу матеріалів про вчинені в Сирії злочинах на розгляд МУС, є неприйнятним.

"У проекті міститься заклик про передачу справи до МКС. Ми з самого початку заявили, що заперечуємо проти такого підходу в СБ, оскільки вважаємо, що це контрпродуктивно в нинішній ситуації, і основна затія полягає в тому, щоб добитися прийняття рішення СБ по главі 7 Статуту ООН як основи для наступного силового впливу на Дамаск ", — підкреслив Гатілов.

Заступник міністра назвав даний документ "свідомо політизованим".

Нагадаймо, раніше ізраїльська розвідка повідомила про чергову хіматаку в Сирії.