Суд Гватемали видав ордер на арешт екс-президента країни за "відмивання коштів"

Суд Гватемали видав ордер на арешт Альфонсо Портільо, який очолював країну з 2000 по 2004 рік, для подальшої його екстрадиції у США

Суд Гватемали видав ордер на арешт Альфонсо Портільо, який очолював країну з 2000 по 2004 рік, для подальшої його екстрадиції у США, передає сьогодні РИА "Новости" з посиланням на місцеву газету Periodico.

Таким чином, гватемальський суд задовольнив зроблений два тижні тому запит прокуратури Майямі (штат Флорида). США звинувачують Портільо у "відмиванні" коштів, для якого він використовував американські банки. Йдеться про присвоєння колишнім президентом Гватемали грошей з бюджету країни.

Поліцейські вже провели чотири обшуки в будинках, які належать колишньому президенту, і в оселі його сусіда, але поки розшукові заходи не дали результатів, зазначає інша гватемальські газета Prensa Libre.

Коли Портільо заарештують, йому спочатку доведеться тримати відповідь за звинуваченнями, які пред’являє йому прокуратура Гватемали, і тільки потім влада латиноамериканської держави видадуть його США.

Портільо вже з’являвся у Гватемалі перед судом за пособництво в розкраданні бюджетних коштів. Практично відразу після того, як він позбувся президентського крісла, поступивши його своєму наступнику Оскару Бергер Пердомо, Портільо залишив країну і влаштувався в Мексиці.

Проте мексиканські влада ухвалила рішення про видачу політика Гватемалі, і у 2008 році Портільо був змушений повернутися на батьківщину. У Гватемалі Портільо незабаром опинився на свободі, вийшовши під заставу.

У листопаді новообраним президентом Гватемали став 56-річний соціал-демократ Альваро Колом, набравши 52,7% голосів виборців.