Обама не хоче запроваджувати додаткові санкції проти Росії без підтримки, боячись збитків

Обама не хотів вводити санкції проти Росії без підтримки, боявся збитків

Президент США Барак Обама розуміє, що вжиття обмежувальних заходів стосовно Росії без підтримки західних партнерів може піти на шкоду інтересам американських компаніям, заявив у середу представник Білого дому Джош Ернест, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Президент США усвідомлює, що американські компанії не повинні опинитися в невигідному становищі", — сказав він на брифінгу у Вашингтоні, коментуючи запитання журналіста про координацію Вашингтоном зі своїми західними партнерами санкцій відносно Москви.

При цьому Дж.Ернест зазначив, що процес запровадження санкцій до РФ зумовлений низкою факторів, зокрема і тим, що йдеться про "глобальну економіку, в якій американські компанії відіграють важливу роль".

"Це одна з причин нашого бажання того, щоб українська криза була вирішена. Це позитивно позначиться на світовій економіці", — підкреслив представник Білого дому.

Крім того, Дж.Ернест знову заявив про те, що влада США все ще розглядає можливість введення секторальних санкцій стосовно Росії, і Обама проводить з цього питання консультації зі своїми союзниками-партнерами.

Нагадаймо, президент США в телефонній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним в понеділок, 23 червня, закликав останнього до конкретних дій на підтримку миру в Україні. Інакше, зазначив американський лідер, на Росію чекають санкції

Пізніше, 25 червня, прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон і Барак Обама виступили зі спільним закликом до Росії про "припинення постачань зброї в Україну та підготовки сепаратистів", а також пригрозили країні новими санкціями.