Le Monde. Анексія Криму — це "неприйняття Путіним світового ладу"

Анексія Криму — це "неприйняття Путіним світового ладу"

Григорій Немиря, один з найближчих соратників Юлії Тимошенко, викладає своє бачення політики, яку проводить Росія, пише Пйотр Смоляр у матеріалі, опублікованому в газеті Le Monde.

У п’ятницю Юлія Тимошенко, яка повернулася з Німеччини після кількох днів лікування, оголосить по телебаченню про те, що висуває свою кандидатуру для участі в президентських виборах, які відбудуться 25 травня. Один з її найближчих соратників, депутат Григорій Немиря, голова парламентського комітету з європейської інтеграції, розповів кореспонденту Le Monde про своє бачення політичної ситуації, пише видання.

"Крим не можна вважати конфліктом між Україною і Росією. Це заперечення Путіним міжнародного ладу, усталеного після Другої світової війни і в період холодної війни. Він його потоптав. Було б помилкою розглядати Крим як приєднання, метою якого є компенсація майбутньої втрати України як члена Євразійського союзу, — каже депутат. — Крим став п’ятим конфліктом після Нагорного Карабаху, Придністров’я , Абхазії і Південної Осетії. З однією лише відмінністю, що не було збройного конфлікту".

"Путін перевіряє, куди б ще він міг піти, які інструменти має Європа. Він розбирає на фрагменти систему безпеки і оборони, що склалася після 1945 року. Звідси і його орієнтація в напрямку Китаю та Індії. Він діє як політик XIX століття, змінюючи союзників, але і як політик XXI століття, коли оцінює взаємозалежність, найперше економічну", — зазначає соратник Тимошенко.

"Оскільки військовий варіант відсутній, залишаються політичні та економічні заходи. Заморожування переговорів з прийому Росії до ОЕСР, історії з G7 або G8 не можна вважати реальними ударами по Росії. З ООН її вочевидь ніхто не виключатиме. Але щось слід зробити в Раді Європи, навіть якщо, на думку Москви, йдеться про "вегетаріанську організацію", — упевнений політик.

"Залишаються лише економічні санкції. Тільки санкції третього рівня можуть вплинути на Росію. Необхідні санкції високої інтенсивності, обмежені за часом. Наприклад, візьмемо до уваги велику стурбованість турків з питання про кримських татар. Росія отримує 150 млрд доларів завдяки експорту нафти через Босфорську протоку. Одним з варіантів може стати її закриття. Цей захід має бути обмежений у часі, інакше він призведе до зростання ціни на паливо", — вважає депутат.

"Росія не погодилася з прибуттям спостерігачів від ОБСЄ. Настав час втрутитися ЄС. Ми наполягаємо на розміщенні місії спостерігачів у прикордонній зоні. Вони повинні не тільки оглядати військові об’єкти двох сторін, а й констатувати той факт, що Росія заблокувала експорт наших товарів. Першими жертвами цього кроку стали підприємства, розташовані на Сході. Росія розуміє, що є межі застосування військових заходів. Вона хоче застосувати й економічну зброю. Йдеться про дестабілізацію, про ще більшу мобілізацію протестного руху проти уряду з наближенням виборів. Ось чому ми хочемо, щоб країни ЄС зорієнтували належним чином свої промислові групи сталеливарного або хімічного секторів", — каже Григорій Немиря.

Відповідаючи на запитання кореспондента про майбутні вибори, Немиря сказав, що головною темою обговорення у найближчі місяці стане єдність України. Хто з політичних керівників здатний забезпечити цю єдність? Виборці зможуть дізнатися про різні думки. "Буде здорова конкуренція". Юлія Тимошенко, за словами депутата, візьме участь у президентських виборах. Тоді стане ясно, чи є вона об’єднувальною фігурою, чи політиком з минулого, каже депутат від партії "Батьківщина".

Переклад InoPressa


Сайт продается

Цена: 500$

Обращатся : [email protected]